Времетраене [мин]: 72
Коментар на срещата

начало на двубоя: 15:14 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Добро начало на двубоя за Григор Димитров, който спечели откриващия сервис-гейм на 30.

1:1 Юрген Зоп поведе с 40:0, след което Григор Димитров успя да вземе две точки след отлична игра. Естонецът обаче сложи точка на спора с добър начален удар и изравни резултата.

2:1 Трети пореден гейм, в който сервиращият печели на 30. Предстои първа почивка в мача, след която на сервис застава Зоп.

2:2 Поредно изравняване на резултата след гейм на 30.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, който спечели подаването си за около минута и половина.

3:3 За първи път от началото на двубоя Григор Димитров имаше точка за пробив, но за жалост в този момент допусна грешка от бекхенд и не успя да се възползва, след което Зоп успя да се измъкне и да съхрани подаването си.

4:3 Гейм на 30 за Григор Димитров. След паузата Зоп ще сервира с нови топки.

5:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, след което с успешна атака на мрежата успя да пробие подаването на опонента си. Димитров ще сервира за първия сет.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров!

(сервис за Юрген Зоп):

0:1 Зоп печели подаването си на старта на сет номер две и спира серията на Димитров от три поредни гейма.

1:1 Григор Димитров печели подаването си на 15 и изравнява резултата във втория сет.

2:1 Пробив на 0 за Григор Димитров преди първата пауза във втирия сет.

3:1 Пробивът е затвърден. Григор за първи път от началото на двубоя трябваше да отразява точки за пробив. Българинът изоставаше с 0:40, но успя да стигне до равенство. В последствие Зоп получи четвърти брейк-пойнт, но и той беше спасен от Григор. В крайна сметка геймът отиде за сервиращия.

3:2 Зоп спаси точка за пробив и с много зор успя да вземе подаването си.

4:2 Гейм на 15 за Димитров.

5:2 Григор Димитров прави втори пробив в сета и след почивката ще сервира за място на четвъртфиналите.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е на четвъртфинал в Стокхолм, където му предстои двубой с Кевин Андерсън.